خانه    محاسبه قیمت پیش فروش و امتیاز در منطقه 22
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

محاسبه قیمت پیش فروش و امتیاز در منطقه 22

بسیار دیده شده که دو پروژه مسکونی تعاونی ساز در منطقه 22 که از نظر پیشرفت فیزیکی شبیه به هم می باشند تفاوت بسیار فاحشی در قیمت اعلامی امتیاز اعضاء برای فروش واحد خود دارند و این به کرات از کارشناسان ما سوال می شود که چرا امتیاز فلان پروژه انقدر زیاد یا دیگری کم است.

اینجا جا دارد بطور کلی دلیل این اختلاف در قیمت امتیاز تعاونیها در منطقه 22  را برای شما عزیزان شرح دهیم.

تعاونیهای منطقه 22 عمدتاً دارای یک قانون کلی هستند و آن هم ساخت یک واحد برای عضو به قیمت تمام شده است ، یعنی هر مقدار که خرید زمین و تراکم و ساخت یک واحد مسکونی برای تعاونی هزینه داشته باشد همان را از عضو گرفته و مبلغی تحت عنوان سود یا بالارفتن ارزش ملک و … که در پروژه های شخصی ساز وجود دارد در تعاونیها نیست .
به همین دلیل اگر تعاونی زمین خود را چندین سال قبل خریده باشد که قیمت پایین بوده یا به هر دلیل دیگری زمین را با قیمت کم تحصیل نموده باشد و یا در زمینه ساخت و ساز به هر شکلی بتواند باعث کاهش هزینه ها گردد ، هزینه ساخت آن تعاونی نسبت به دیگری کاهش می یابد .
از آنجا که هر واحد مسکونی در منطقه 22 با توجه به موقعیت پروژه و کیفیت ساخت واحد دارای رنج قیمتی مشخصی (معمولاً 20 تا 30 درصد پایینتر از واحد آماده مشابه ) می باشد پس اگر هزینه ساخت پایین تر از این میانگین باشد قیمت امتیاز بیشتر خواهد بود.
بگذارید برای درک بهتر یک مثال بزنم : در نظر بگیرید قیمت پیش فروش یا خرید یک واحد نیمه آماده با کیفیت متوسط در منطقه کوهک متری 3،000،000 تومان باشد .
اگر ما دو تعاونی در این منطقه داشته باشیم که مثلاً در مرحله سفت کاری باشند و متراژ واحد ها را 100 متر در نظر بگیریم .
اگر هزینه ساخت اعلامی یک تعاونی به اعضاء متری 2،000،000 تومان باشد هزینه تقریبی امتیاز اعضاء آن تعاونی حدود 100 میلیون تومان (1،000،000*100) برآورد می گردد .
و اگر هزینه ساخت تعاونی دیگر متری 2،700،000 تومان بابت هر متر مربع باشد قیمت امتیاز آن تعاونی حدود 30 میلیون تومان (300،000*100)  ارزیابی خواهد گردید .

 

اطلاع از قیمت آپارتمان های آماده سکونت منطقه ۲۲ و اطراف دریاچه چیتگر با کلیک بر روی سایت:

www.foroosh۲۲.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

مقالات مربوطه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.